Utama
Rawatan
Analog dan pengganti ibuprofen yang murah untuk kanak-kanak dan orang dewasa
Tablet Ibuprofen ada di setiap kabinet ubat keluarga, kerana mereka ingat dengan suhu atau kesakitan. Ibuprofen adalah ubat anti-radang bukan steroid. Berkesan mempunyai kesan analgesik dan antipiretik ringan.
Arahan penggunaan menunjukkan indikasi seperti penyakit radang tulang belakang dan sendi, radang berjangkit disertai demam, sakit gigi atau sakit kepala, rawatan penyakit dari bidang otorhinolaryngology, arthritis, radiculitis dan lain-lain.
Ubat ini mempunyai banyak bentuk pelepasan - salep, gel, supositoria, penggantungan, tablet, kapsul, penyelesaian untuk suntikan intravena.
Terdapat formulasi khas untuk kanak-kanak dengan dos bahan aktif yang boleh diterima, yang boleh diresepkan dari 1 bulan sejak lahir. Ibuprofen diluluskan untuk digunakan semasa kehamilan (tidak termasuk 3 trimester) dan semasa menyusu.
Kelebihan lain dari ubat tersebut adalah harganya yang murah. Sebungkus pil berharga 15 rubel, sirap untuk kanak-kanak - 60 rubel, gel 50 rubel, salap 25 rubel. Ibuprofen mempunyai banyak analog dan pengganti dekat yang sepenuhnya dapat menggantikan ubat itu sendiri..
Analogi pengeluaran Rusia
Sinonim dari pengeluar domestik mengandungi ibuprofen sebagai sebahagian daripada ubat sebagai komponen utama.
Nama ubat itu | Harga purata dalam rubel | Ciri |
Arthrocam | 80–155 | Ubat anestetik, antipiretik, anti-radang dalam bentuk tablet paling sering diresepkan untuk patologi dari bidang reumatologi: arthropathy, arthrosis, bursitis, spondylitis, tendonitis, radiculopathy, dan juga sebagai ubat analgesik. |
Ibuprofen untuk kanak-kanak | 45–90 | Dadah kanak-kanak yang murah dibuat di Rusia. Bentuk pelepasan - suppositori rektum. Dos harian untuk kanak-kanak tidak boleh melebihi 20-40 mg / kg / hari. |
Seterusnya | 90–265 | Ubat gabungan. Komposisi ubat termasuk paracetamol dan ibuprofen. Ubat ini secara komprehensif menyekat kesakitan dalam masa yang singkat. Skop ini menggabungkan petunjuk berikut: sakit kepala, sakit gigi, sakit belakang, sakit sendi, migrain, neuralgia, demam, sakit semasa kecederaan. Disyorkan untuk kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun.. |
Pengganti Ukraine
Analog termurah ibuprofen ubat antara ubat buatan Ukraine mengandungi senarai di bawah.
- Bofen. Borang pelepasan - penggantungan. Ubat terbaik untuk kanak-kanak dengan gigi, demam, sakit kepala, sakit gigi. Kemungkinan temu janji dari 3 bulan hidup. Harga purata ialah 75–90 rubel.
- Ibunorm. Ubat termurah dari pelepasan Ukraine berdasarkan ibuprofen. Terdapat dalam bentuk kapsul dan sirap bayi.
Ubat ini diresepkan untuk kesakitan sistematik dari pelbagai asal, serta untuk gejala selesema, disertai oleh demam. Harga purata ialah 30-80 rubel. Ibutard. Kapsul dengan ibuprofen dalam komposisi. Ubat anti-radang nonsteroid. Membius secara berkesan dan melegakan demam.
Tugaskan kepada orang dewasa dan kanak-kanak selepas 12 tahun. Semasa kehamilan, rawatan boleh dilakukan pada 1, 2 trimester. Harga purata 85 - 100 rubel.
Generik Belarus
Generik ibuprofen generik Belarus akan memberitahu anda cara mengganti ubat tersebut. Jadual mengandungi ubat-ubatan yang paling popular dengan komposisi yang serupa..
Nama ubat itu | Harga purata dalam rubel | Ciri |
Suprafen | 80–150 | Ubat anti-radang, anti-rematik. Berkesan mengatasi kesakitan dengan pelbagai tahap perkembangan. Ia mempunyai sifat antipiretik, melegakan edema dengan lebam dan kecederaan.. |
Ibuprofen berkurang | 25–40 | Ganti ibuprofen Rusia lebih murah atau dengan tanda harga yang setara. Tablet dibezakan hanya oleh pengeluar - perhatian Belaruspreparaty Belarus. Petunjuk dan kontraindikasi adalah serupa. |
Ibuprofen D | 120–270 | Suspensi kanak-kanak direka untuk melegakan kesakitan pada kecederaan, gigi, telinga, sakit gigi. Ia menurunkan suhu, melegakan simptom selesema. Kemungkinan penggunaan dari 1 bulan hidup. |
Analog asing lain
Analog Ibuprofen boleh dipilih lebih murah dari senarai ubat yang diimport.
- Novigan. Negara asal - India. Komposisi ubat termasuk ibuprofen, pitophenone, fenpiverinia bromida. Ubat antispasmodik, analgesik, anti-radang gabungan. Bentuk pelepasan - tablet. Harga purata 70-190 rubel.
- Ibufen. Alat ini terdapat di Poland. Ubat yang popular untuk kanak-kanak, pengganti ubat import yang murah. Sirap berjaya menghilangkan rasa sakit dan mengurangkan demam, tidak mempengaruhi perkembangan keradangan. Harga purata 95-110 rubel.
- Advil. Ubat ini dihasilkan di Jerman, Itali, Austria. Tablet effervescent atau suspensi strawberi bayi. Asas ubat adalah ibuprofen. Harga purata 75-160 rubel.
- Sudah lama. Negara asal - Jerman. Gel atau salap yang murah untuk kegunaan luaran dengan kesan antiexudatif dan analgesik. Ia digunakan secara topikal untuk sakit sendi, kecederaan, lebam. Harga purata ialah 100-250 rubel.
- Sebentar. Ubat ini dihasilkan di Jerman. Ubat ini mengandungi ibuprofen, tersedia dalam bentuk tablet effervescent. Harga purata 70-150 rubel.
- Nurofen Negara perkilangan - Sepanyol, Yunani, UK, Belanda. Ubat moden untuk menurunkan suhu dengan kesan analgesik yang ketara.
Bentuk pelepasan - lilin, ampaian, serbuk untuk larutan dalam sachet, tablet, kapsul, gel. Harga purata ialah 100-410 rubel.
Bermakna boleh diberikan kepada anak-anak semasa kehamilan. Kategori ini adalah antara pesakit yang paling mudah terdedah, jadi anda harus berjumpa doktor sebelum memulakannya.
Ibuprofen: analog ubat
Mengenai ubat
Ibuprofen dibuat sebagai tablet, salap, suspensi, dan kapsul. Komponen asas ubat adalah ibuprofen..
Pengilang NSAID domestik yang popular - Tatkhimpharmpreparaty / Biochemist Saransk / Vertex, Rusia. Harga ubat - dari 33 hingga 100 rubel.
Tablet, seperti analog Ibuprofen Nurofen, digunakan untuk degenerasi dan keradangan sistem lokomotor untuk mengurangkan kesakitan. Juga, ubat ini digunakan untuk demam, penyakit onkologi atau ginekologi, neuralgia, operasi, migrain, sakit gigi, bursitis dan keadaan yang serupa..
- Umur bawah 6 tahun
- Intoleransi Ibuprofen
- Ulser gastrousus
- Gangguan hati, buah pinggang
- Gangguan penglihatan
- Asma aspirin
- Ambiolopia
- Kehamilan (3 trimester)
- Hematopoiesis.
Ibuprofen digunakan sehingga 5 hari. Dos tunggal yang disyorkan 200 mg. Sekiranya perlu, gandakannya. Ambil 1-4 tablet sehari.
Dos untuk kanak-kanak dikira berdasarkan berat badan. Dos untuk anak - 20-30 mg / kg.
Gel digunakan secara luaran, memohon ke kawasan yang terkena beberapa kali sehari.
Ibuprofen boleh menyebabkan sejumlah gejala negatif. Ini adalah gangguan sistem hematopoietik, imun, pencernaan, saraf, jantung, saluran kencing.
Analog
Pengganti dan analog Ibuprofen popular - Nurofen, MIG, Faspik.
Nurofen
Ubat ini dihasilkan sebagai kapsul, suspensi, supositoria, tablet, gel. Sebarang bentuk dos mengandungi ibuprofen.
Pengilang Nurofen adalah Rekitt Benkizer, UK. Harga NSAID berbeza dari 85 hingga 400 rubel.
Nurofen digunakan untuk menghilangkan kesakitan dengan intensiti ringan hingga sederhana. Ubat ini berkesan untuk penyakit demam, sendi, otot atau gigi, neuralgia, keadaan selepas operasi, dll..
- Ulser gastrousus atau pendarahan
- Ketidak toleransi terhadap komponen produk
- Kehamilan (3 trimester)
- Penyakit buah pinggang, jantung, hati
- Keradangan usus
- Gangguan pembekuan darah.
Tablet Nurofen digunakan dalam dos 0,2-0,8 g sekaligus. Ubat ini boleh diminum hingga 4 kali sehari.
Salap atau gel digunakan pada kawasan yang terkena sehingga 4 kali sehari.
Dos penggantungan untuk kanak-kanak ditentukan berdasarkan umur dan berat badan anak. Dos Nurofen yang dibenarkan setiap hari ialah 30 mg / kg. Pada masa yang sama, 6-8 jam harus berlalu antara pengambilan ubat.
2 suppositori dengan selang 6 jam boleh digunakan setiap hari.
Penggunaan Nurofen dapat menimbulkan banyak gejala negatif. Ini adalah disfungsi sistem imun, pencernaan, peredaran darah, kencing, vaskular, saraf, jantung, sistem pernafasan. Perubahan parameter makmal dan perkembangan alahan juga mungkin berlaku.
Menjawab persoalan bagaimana mengganti Ibuprofen, doktor mengesyorkan memilih Nurofen, yang merupakan analog mutlak dalam komponen asas.
Penyediaannya dalam bentuk tablet dan gel. Nurofen juga tersedia sebagai kapsul, suspensi dan supositoria..
Oleh kerana ubat-ubatan tersebut mempunyai komposisi yang sama, ubat-ubatan tersebut tidak berbeza dalam petunjuk, gejala negatif dan kontraindikasi.
Walau bagaimanapun, Nurofen dihasilkan di UK oleh Reckitt Benkizer. Ibuprofen boleh didapati di Rusia, Serbia atau Ukraine oleh pelbagai syarikat farmaseutikal..
Perbezaan lain yang ketara dalam ubat adalah harga. Kos Nurofen adalah beberapa kali lebih tinggi daripada Ibuprofen.
Sebagai tambahan, ahli farmasi dan doktor menyatakan bahawa Nurofen telah menjalani lebih banyak ujian klinikal dan merupakan ubat yang lebih baik..
Analog Ibuprofen yang berkesan ialah tablet MIG yang mengandungi 200 atau 400 mg bahan asas yang serupa.
Pengilang produk tersebut adalah Menarini / Berlin-Chemie, Jerman. Harga tablet adalah 85-140 rubel.
MIG digunakan untuk menghilangkan sakit kepala, sendi, haid, otot dan sakit gigi. Juga, tablet diresepkan untuk demam, selesema dan neuralgia..
- Bawah 12 tahun
- Asma aspirin
- Kehamilan
- Gangguan pembekuan darah
- Intoleransi Ibuprofen
- Penyusuan
- Penyakit saraf optik
- G6FD
- Ulser pencernaan, perforasi, keradangan atau pendarahan.
MIG yang sangat berhati-hati diresepkan untuk anemia, usia 65 tahun ke atas, hipertensi, disfungsi buah pinggang atau hati, kegagalan jantung.
Dos awal untuk pesakit dari 12 tahun adalah 200 mg. Tablet digunakan 3-4 kali sehari. Dos boleh ditingkatkan hingga 400 mg, yang digunakan tiga kali sehari. Ubat ini boleh diambil tidak lebih dari 1 minggu.
Tablet MIG boleh mencetuskan sejumlah reaksi negatif. Ini adalah gangguan fungsi saraf, pencernaan, jantung, visual, vaskular, hematopoietik, sistem kencing. Perubahan makmal juga mungkin..
Membandingkan Ibuprofen dan MIG, perlu dikatakan bahawa ubat tidak berbeza dalam komposisi asas. Oleh itu, ubat-ubatan tersebut mempunyai kesan terapi yang serupa dan mempunyai petunjuk, reaksi negatif dan kontraindikasi yang serupa.
Kedua-dua produk ini dihasilkan dalam bentuk tablet, tetapi berbeza dari segi harga dan pengeluarnya. Jadi, kos minimum Ibuprofen adalah dari 20 rubel, dan ubat MIG - dari 85 rubel.
MIG dihasilkan di Jerman oleh Berlin-Chemie / Menarini. Ibuprofen dihasilkan oleh firma farmakologi di Rusia, Serbia dan Ukraine.
Faspik
Ubat bukan steroid dibuat sebagai butiran, kapsul, tablet. Ubat ini mengandungi 200 atau 400 mg ibuprofen.
Pengilang ubat tersebut adalah Zambone, Itali. Kos Faspik - dari 46 hingga 117 rubel.
Faspik digunakan untuk menghilangkan demam dan mengurangkan intensiti gejala yang menyakitkan pada penyakit tulang belakang, organ ENT, sendi, otot. Ubat ini berkesan untuk neuralgia, sakit gigi, haid, sakit pasca operasi.
- Bawah 12 tahun
- Intoleransi Ibuprofen
- Gangguan pembekuan darah
- Diatesis
- Penyusuan
- Ulser gastrousus
- Penyakit saraf optik
- Asma aspirin
- G6FD;
- Kehamilan
- Berdarah.
Tablet diambil dalam proses makan makanan, dibasuh dengan air. Dos tunggal - 0,4 g.
Pil digunakan setiap 4-6 jam. Jumlah yang dibenarkan setiap hari ialah 12 g. Faspeak boleh diambil tidak lebih dari 1 minggu.
Sebelum mengambil butiran dilarutkan dalam cecair (100 mg). Dos ditentukan oleh jenis penyakit dan keparahan kesakitan. Jumlah tunggal antara 5 hingga 800 mg.
Ubat ini diminum hingga 4 kali sehari. Jumlah dana yang dibenarkan untuk orang dewasa setiap hari ialah 1200 mg, untuk kanak-kanak - 40 mg / kg. Masa terapi adalah 3-5 hari.
Penggunaan Faspik dapat mengganggu pendengaran, aktiviti kencing, pencernaan, saraf, hematopoietik, pernafasan, pembuluh darah, hepatobiliari, jantung, dan sistem visual. Selalunya terdapat manifestasi alahan dalam bentuk ruam, rhinitis, anafilaksis atau bronkospasme.
Ibuprofen dan Faspik mengandungi bahan asas yang serupa. Kedua-dua ubat berkesan menghilangkan rasa sakit dan melegakan keradangan pada gigi, reumatik, penyakit ENT, haid, onkologi atau kecederaan..
Dadah mempunyai kontraindikasi dan reaksi negatif yang serupa. Tablet Ibuprofen dan Faspik tidak berbeza dalam kaedah pentadbiran. Walau bagaimanapun, penyediaan terakhir juga tersedia dalam bentuk butiran..
Ibuprofen dihasilkan oleh syarikat farmaseutikal domestik. Dan Faspik dihasilkan oleh syarikat Itali, Zambon.
Harga tablet Ibuprofen adalah dari 20 rubel. Kos Faspik - dari 46 rubel.
Analog Ibuprofen
Halaman ini memberikan senarai semua analog Ibuprofen dalam komposisi dan petunjuk untuk digunakan. Senarai analog murah, dan anda juga boleh membandingkan harga di farmasi.
- Analog Ibuprofen termurah: Nurofen
- Analog Ibuprofen yang paling popular: Nurofen
- Klasifikasi ATX: Ibuprofen
- Bahan Aktif / Komposisi: ibuprofen
# | Tajuk | Harga di Rusia | Harga di Ukraine |
---|---|---|---|
1 | Nurofen ibuprofen Analog dalam komposisi dan petunjuk | 9 gosok | 19 UAH |
2 | Komposisi Ibufen dan analog petunjuk | 26 gosok | 21 UAH |
3 | Faspik ibuprofen Analog dalam komposisi dan petunjuk | 43 gosok | 22 UAH |
4 | Ibuprofen-hemofarm ibuprofen Analog dalam komposisi dan petunjuk | 55 gosok | -- |
5 | Ketoprofen Ketonal Analog dalam petunjuk dan kaedah penggunaan | 66 gosok | 20 UAH |
Semasa mengira kos analog murah, Ibuprofen mengambil kira harga minimum yang terdapat dalam senarai harga yang disediakan oleh farmasi
# | Tajuk | Harga di Rusia | Harga di Ukraine |
---|---|---|---|
1 | Nurofen ibuprofen Analog dalam komposisi dan petunjuk | 9 gosok | 19 UAH |
2 | Ketoprofen Ketonal Analog dalam petunjuk dan kaedah penggunaan | 66 gosok | 20 UAH |
3 | Arthrum Ketoprofen Analog dalam petunjuk dan kaedah penggunaan | 95 gosok | 202 UAH |
4 | Dexketoprofen dexonal Analog dalam petunjuk dan kaedah penggunaan | 120 gosok | 350 UAH |
5 | Ketoprofen flamax Analog dalam petunjuk dan kaedah penggunaan | 70 gosok | 200 UAH |
Senarai analog ubat ini berdasarkan statistik ubat yang paling banyak diminta
Semua analog Ibuprofen
Analog dalam komposisi dan petunjuk untuk digunakan
Tajuk | Harga di Rusia | Harga di Ukraine |
---|---|---|
Bofen ibuprofen | -- | 30 UAH |
Brufen ibuprofen | 256 gosok | 8 UAH |
Ibuprom ibuprofen | -- | 19 UAH |
Ibuprom max ibuprofen | -- | 39 UAH |
Ibuprom Sprint Ibuprofen | -- | 29 UAH |
Ibutard 300 ibuprofen | -- | 31 UAH |
Ibufen | 26 gosok | 21 UAH |
Imet ibuprofen | -- | 37 UAH |
Irfen-200 Quicktab Ibuprofen | -- | 18 UAH |
Nurofen ibuprofen | 9 gosok | 19 UAH |
Nurofen untuk kanak-kanak ibuprofen | 84 gosok | 36 UAH |
Nurofen Plus | -- | -- |
Nurofen Ultracap | -- | 23 UAH |
Nurofen Forte ibuprofen | 71 gosok | 36 UAH |
Nurofen Express Ultracap ibuprofen | -- | 42 UAH |
Orafen ibuprofen | -- | 36 UAH |
Brufen Forte ibuprofen | -- | 157 UAH |
Gofen ibuprofen | -- | 154 UAH |
Ibunorm ibuprofen | -- | 11 UAH |
Ibuporm bayi ibunorm | -- | 23 UAH |
Ibupromen ibuprofen tambahan | -- | 53 UAH |
Ibuprofen-darnitsa ibuprofen | -- | 13 UAH |
Ibufen untuk kanak-kanak strawberi ibuprofen | -- | 65 UAH |
Ibufen untuk kanak-kanak raspberi ibuprofen | -- | 51 UAH |
Ibufen forte ibuprofen | -- | 37 UAH |
Ibufen Junior ibuprofen | -- | 21 UAH |
Ibuprofen Ivalgin | -- | -- |
Ibuprofen bayi Ivalgin | -- | -- |
Ibuprofen Ivalgin Rapid | -- | -- |
Caffetin Lady Ibuprofen | -- | 39 UAH |
Nurofen Lady Ibuprofen | -- | -- |
Nurofen Express ibuprofen | 78 gosok | 37 UAH |
Nurofen Express Forte ibuprofen | 163 gosok | 81 UAH |
Faspik ibuprofen | 43 gosok | 22 UAH |
Ibuprofen Eurofast | -- | 91 UAH |
Ibuprex | -- | -- |
Ibuprex Lembut | -- | -- |
Ibuprex Soft Forte | -- | -- |
Ibuprofen-hemofarm ibuprofen | 55 gosok | -- |
Ibuprofen-Akrikhin ibuprofen | 68 gosok | 112 UAH |
Milorofen ibuprofen | -- | -- |
Seterusnya ibuprofen Uno Express | 103 gosok | -- |
Ibuprofen Efrofast | -- | -- |
Senarai analog ubat di atas, di mana pengganti Ibuprofen ditunjukkan, sangat sesuai kerana mempunyai komposisi bahan aktif yang sama dan bertepatan dengan petunjuk penggunaan
Analog mengikut petunjuk dan kaedah penggunaan
Tajuk | Harga di Rusia | Harga di Ukraine |
---|---|---|
Nalgesin naproxen | 108 gosok | 35 UAH |
Nalgesin forte naproxen | 200 gosok | 63 UAH |
Promax naproxen | -- | 45 UAH |
Naproff naproxen | -- | 35 UAH |
Algezir Ultra | 77 gosok | -- |
Ketonal Duo Ketoprofen | 204 gosok | 72 UAH |
Ketoprofen Ketonal | 66 gosok | 20 UAH |
Keton Retard Ketonal | 263 gosok | 97 UAH |
Ketoprofen Ketonal Forte | 214 gosok | 31 UAH |
Ketoprofen f-gel | -- | 27 UAH |
Arthrocol Ketoprofen | -- | 70 UAH |
Ketoprofen flamax | 70 gosok | 200 UAH |
Arthrum Ketoprofen | 95 gosok | 202 UAH |
Intensif Strepsils | 147 gosok | 40 UAH |
Mazhezik-Sanovel flurbiprofen | 1660 gosok | 75 UAH |
Dexifen dexibuprofen | -- | -- |
Zotek dexibuprofen | -- | 16 UAH |
Dexalgin Dexketoprofen | 218 gosok | 14 UAH |
Suntikan Dexalgin Dexketoprofen | -- | 126 UAH |
Decafen dexketoprofen | -- | -- |
Depiofen dexketoprofen | -- | 43 UAH |
Caver Dexketoprofen | -- | 28 UAH |
Sertofen Dexketoprofen | -- | 28 UAH |
Dexketoprofen-LF Dexketoprofen | -- | -- |
Dexketoprofen dexonal | 120 gosok | 350 UAH |
Rotalfen dexketoprofen | -- | 110 UAH |
Kesihatan Dexa | -- | 71 UAH |
Novigan alpha-piperidinoethyl diphenylacetamide methobromide, ibuprofen, p-piperidinoethoxy-o-carbomethoxybenzophenone hydrochloride | 85 gosok | 23 UAH |
Beefock IC ibuprofen, codeine | -- | 21 UAH |
Brustan ibuprofen, parasetamol | 108 gosok | 22 UAH |
Nurofen Long Ibuprofen, Paracetamol | 131 gosok | 85 UAH |
Ibuprofen seterusnya, parasetamol | 67 gosok | 200 UAH |
Ibumet ibuprofen, parasetamol | -- | -- |
Vimovo naproxen, esomeprazole | 2924 gosok | 1300 UAH |
Neranol ketoprofen, omeprazole | -- | -- |
Komposisi yang berbeza, mungkin bertepatan dengan petunjuk dan kaedah aplikasi
Tajuk | Harga di Rusia | Harga di Ukraine |
---|---|---|
Phenylbutazone butadione-OBL | 50 gosok | -- |
Indotril | -- | -- |
Indomethacin | 9 gosok | 6 UAH |
Indomethacin Berlin Chemie | 239 gosok | -- |
Indomethacin Sofarma Indomethacin | 45 gosok | 8 UAH |
Indomethacin Acry | -- | -- |
Metacin | 161 gosok | 250 UAH |
Indomethacin-Indomethacin Kesihatan | -- | 6 UAH |
Indomethacin Retard Indomethacin | -- | 17 UAH |
Indomethacin-Altpharm Indomethacin | 59 gosok | -- |
Natrium Almiral Diclofenac | -- | 13 UAH |
Voltaren Rapid Diclofenac | 1170 gosok | 63 UAH |
Diclac id diclofenac | -- | 26 UAH |
Dicloberl Retard Diclofenac | -- | 33 UAH |
Diclobru diclofenac | -- | 38 UAH |
Diclobru 100 mg diclofenac | -- | -- |
Cataphast Diclofenac | -- | 265 UAH |
Naklof | -- | -- |
Naklofen diclofenac | 75 gosok | 21 UAH |
Naklofen Duo Diclofenac | 75 gosok | 59 UAH |
Naklofen Retard diclofenac | -- | 25 UAH |
Olfen-100 rectocaps diclofenac | -- | 29 UAH |
Olfen-100 Wed Depocaps Diclofenac | -- | 85 UAH |
Olfen-50 Lactab Diclofenac | -- | 60 UAH |
Ortofen Diclofenac | 33 gosok | 3 UAH |
Rapten 75 Diclofenac | -- | -- |
Rapid Rapid Diclofenac | -- | 64 UAH |
Lekas | -- | 17 UAH |
Voltaren Retard diclofenac | -- | 96 UAH |
Dicloberl diclofenac | -- | 21 UAH |
Diclofenac Sodium HL Diclofenac | -- | -- |
Diclofenac SR Diclofenac | -- | -- |
Diclofenac-Biolek diclofenac | -- | -- |
Diclofenac-Darnitsa Diclofenac | -- | 6 UAH |
Diclofenac-Kesihatan Diclofenac | -- | 11 UAH |
Diclofenac-Farmex Diclofenac | -- | 12 UAH |
Natrium Diclofenac-KV Diclofenac | -- | 12 UAH |
Ortofen-Kesihatan diclofenac | -- | 3 UAH |
Ortofen-Health Forte diclofenac | -- | 3 UAH |
Dicloberl N | -- | 76 UAH |
Dicloreum | -- | -- |
Diclofenac-Altfarm Diclofenac | 68 gosok | -- |
Diclofenac-Teva Diclofenac Sodium | 110 gosok | 71 UAH |
Diclosafe Diclofenac Sodium | -- | 45 UAH |
Diclodev diclofenac | -- | 85 UAH |
Benteng Etol Etodolac | -- | 122 UAH |
Adolor Ketorolac | -- | -- |
Ketalgin Ketorolac | -- | -- |
Ketanov Ketorolac | 25 gosok | 17 UAH |
Ketolong | -- | 15 UAH |
Ketorol Ketorolac | 36 gosok | 12 UAH |
Ketorolac | 15 gosok | 13 UAH |
Ketalolac Ketorolac Panjang | -- | 46 UAH |
Ketolac Ketorolac | -- | 7 UAH |
Ketolong-Darnitsa Ketorolac | -- | 10 UAH |
Ketonol Ketorolac | -- | -- |
Ketorolac-Kesihatan Ketorolac | -- | 14 UAH |
Ketorolac-Kredofarm Ketorolac | -- | -- |
Novalket-Kesihatan Ketorolac | -- | -- |
Medrolgin | -- | 20 UAH |
Ketonof-LF ketorolac tromethamine | -- | -- |
Ketorolac-Solofarm Ketorolac | 60 gosok | -- |
Asprix Ketorolac Tromethamine | -- | 236 UAH |
Aertclofenac aertal | 17 gosok | 67 UAH |
Zerodol aceclofenac | -- | 31 UAH |
Efenac aceclofenac | -- | 47 UAH |
Diclotol aceclofenac | -- | 26 UAH |
Tronac aceclofenac | -- | -- |
Actinak | -- | -- |
Asefil | -- | -- |
Indovazin Indomethacin Gel, Troxerutin | 200 gosok | -- |
Diclovit diclofenac | 60 gosok | 155 UAH |
Olfen-75 diclofenac, lidocaine | -- | 103 UAH |
Fanigan Diclofenac, Paracetamol | -- | 26 UAH |
Neurodiclovit diclofenac, pyridoxine, thiamine, cyanocobalamin | 311 gosok | 61 UAH |
Flamidez diclofenac, paracetamol, serrapeptase | -- | 33 UAH |
Sekat B12 betametason, diclofenac | -- | -- |
Diclocaine diclofenac, lidocaine | -- | 24 UAH |
Diclofenac dengan Paracetamol Diclofenac, Paracetamol | -- | 13 UAH |
Dolar diclofenac, paracetamol | -- | 184 UAH |
Maksigezik diclofenac, paracetamol, serrapeptase | -- | 39 UAH |
Cinepar diclofenac, paracetamol | -- | 10 UAH |
Clodifen Neuro | 496 gosok | -- |
Dolex | -- | -- |
Chondrofen diclofenac sodium, dimethyl sulfoxide | 166 gosok | -- |
Arthrotek diclofenac sodium, misoprostol | 3899 gosok | -- |
Doloxene Paracetamol, Natrium Diclofenac | -- | 20 UAH |
Texamen tenoxicam | 217 gosok | -- |
Piroxicam piroxicam | 10 gosok | 2 UAH |
Fedin-20 piroxicam | -- | 13 UAH |
Brexin piroxicam | -- | 145 UAH |
Piroxicam Sofarma piroxicam | -- | 10 UAH |
Piroxicam-B piroxicam | -- | 3 UAH |
Texamen-L Tenoxicam | -- | -- |
Oksiliten tenoxicam | -- | 67 UAH |
Xefocam Lornoxicam | 112 gosok | 34 UAH |
Ksefokam Rapid Lornoxicam | 139 gosok | 52 UAH |
Larfix Lornoxicam | -- | 41 UAH |
Lorakam Lornoxicam | -- | -- |
Lorakam-4 Lornoxicam | -- | -- |
Lorakam-8 lornoxicam | -- | -- |
Arthrosan | 96 gosok | -- |
Melbek meloxicam | 193 gosok | 68 UAH |
Meloxicam meloxicam | 6000 gosok | 53 UAH |
Meloxicam meloxicam | 25 gosok | 17 UAH |
Meloxicam Sofarma meloxicam | -- | -- |
Meloxicam-ratiopharm meloxicam | -- | 38 UAH |
Movalis meloxicam | 428 gosok | 39 UAH |
Movasin meloxicam | 56 gosok | 200 UAH |
Rheumoxicam meloxicam | -- | 41 UAH |
Loxidol meloxicam | -- | 40 UAH |
Revmalgin meloxicam | -- | 26 UAH |
Meloxan meloxicam | -- | -- |
Meloxicam meloxicam | -- | 22 UAH |
Meloxicam-Astrapharm meloxicam | -- | 19 UAH |
Meloxicam-zentiva meloxicam | -- | 63 UAH |
Meloxicam-Lugal meloxicam | -- | 17 UAH |
Meloxicam-n meloxicam | -- | -- |
Meloxicam-Novofarm meloxicam | -- | 63 UAH |
Movalgin meloxicam | -- | 87 UAH |
Moviksikam meloxicam | -- | 37 UAH |
Existen-Sanovel meloxicam | -- | -- |
Aspikam | -- | 85 UAH |
Meloxicam-teva meloxicam | 112 gosok | 20 UAH |
Oxycamox meloxicam | -- | -- |
Mesipol meloxicam | 307 gosok | 300 UAH |
Meloxicam-LF meloxicam | -- | -- |
Meloxicam-KV meloxicam | -- | 40 UAH |
Novoksikam meloxicam | -- | 90 UAH |
Jenosp | -- | -- |
Asid mefenamat asid Mefenamic | 390 gosok | 22 UAH |
Fenamin | -- | -- |
Asid Mefenamic-Darnitsa Asid Mefenamic | -- | 34 UAH |
Asid Mefenamat Mefenamink | -- | 24 UAH |
Amifen acid asid mefenamat | -- | 44 UAH |
Denebol gel Len biasa, mentol, metil salisilat, rofecoxib, phenoxyethanol | -- | 47 UAH |
Revmoxib celecoxib | -- | 36 UAH |
Celebrex Celecoxib | 105 gosok | 113 UAH |
Celecoxib | 146 gosok | -- |
Phlogoxib-Kesihatan Celecoxib | -- | 16 UAH |
Artoxib | -- | -- |
Zitsel | -- | -- |
Dilax Celecoxib | 208 gosok | 300 UAH |
Denebol rofecoxib | -- | 47 UAH |
Parastoksib Dynastat | 11800 gosok | 217 UAH |
Arcoxia | -- | 115 UAH |
Arcoxia etoricoxib | 247 gosok | 350 UAH |
Orotix etoricoxib | -- | -- |
Exinef etoricoxib | -- | 59 UAH |
Nisylate amtolmethine guacyl | 425 gosok | 58 UAH |
Nanogan dicycloverine, nimesulide | -- | 11 UAH |
Oksigan dicycloverine, nimesulide | -- | -- |
Chondra-force pemanasan levomenthol, kondroitin sulfat | -- | 50 UAH |
Chondroxide Forte alpha tocopherol, glukosamin, fosfolipid, kondroitin sulfat | -- | -- |
Alit | -- | -- |
Arthracam | 685 gosok | -- |
Rancelex Celecoxib | -- | 24 UAH |
Synmeton nabumeton | -- | 45 UAH |
Artiflex | 1960 sapu | 14 UAH |
Don glukosamin, natrium klorida | 835 gosok | 35 UAH |
Glukosamin | 156 gosok | 46 UAH |
Glucosamine Orion Glucosamine | -- | 261 UAH |
Synarta Glucosamine | -- | 14 UAH |
Sustagard Arthro | 347 gosok | -- |
Sustilak Glucosamine | 811 gosok | -- |
Elbona glukosamin sulfat, natrium klorida | 932 gosok | 1100 UAH |
Actasulide Nimesulide | -- | -- |
Aponil | 169 gosok | 25 UAH |
Nimesil nimesulide | 24 gosok | 7 UAH |
Nise capsaicin, menthol, metil salisilat, nimesulide | 125 gosok | 25 UAH |
Remesulide nimesulide | -- | 6 UAH |
Nimid nimesulide | -- | 4 UAH |
Nimesulide nimesulide | 28 gosok | 10 UAH |
Nimesin Nimesulide | -- | 10 UAH |
Nimesulide-Astrapharm nimesulide | -- | -- |
Nimesulide-Darnitsa Nimesulide | -- | 31 UAH |
Nimesulide-Fitofarm nimesulide | -- | 8 UAH |
Toro Sanovel nimesulide | -- | 64 UAH |
Ameolin | -- | -- |
Benteng Affida | -- | 8 UAH |
Nemulex Nimesulide | 79 gosok | 292 UAH |
Tanah Pertanian Nimesulide Nimesulide | -- | -- |
Naysulide nimesulide | 120 gosok | -- |
Nimedar nimesulide | -- | -- |
Movacain diacerein | -- | -- |
Diacerein Orcerin | -- | 43 UAH |
Fleckerin diacerein | -- | 72 UAH |
Diacerein Chondrocerin | -- | -- |
Arthrodar | -- | 1649 UAH |
Aracoker diacerein | 707 gosok | 850 UAH |
Diacerein Diaflex | 723 gosok | 900 UAH |
Diacerein Diaflex-LF | -- | -- |
Diarthrin diacerein | 571 gosok | -- |
Arthron Chondrex | -- | 172 UAH |
Drastop Sodium Chondroitin Sulfate | 660 gosok | 700 UAH |
Chondroitin mukosa | 225 gosok | 44 UAH |
Mucosate neo chondroitin sulfate | -- | 400 UAH |
Struktum kondroitin sulfat | 1163 gosok | 187 UAH |
Chondroitin-Phytopharm Chondroitin Sulfate | -- | 34 UAH |
Chondroxide Chondroitin Sulfate | 166 gosok | 4 UAH |
Arthra Chondroitin Chondroitin Sulfate | -- | 1100 UAH |
Roksida | -- | 30 UAH |
Chondroflex Chondroitin Sulfate | 1110 gosok | 29 UAH |
Chondroitin Chondrosate Sulfate | -- | 313 UAH |
Artiflex Chondro | -- | 50 UAH |
Chondrogard Chondroitin Natrium Sulfat | 596 gosok | 550 UAH |
Chondroitin-Akos Chondroitin Sulfate | 134 gosok | 550 UAH |
Artogistan Chondroitin Sulfate | 527 gosok | 1100 UAH |
Chondroitin Sulfate Injectran | 944 gosok | 1400 UAH |
Arthrafik chondroitin sodium sulfate | 155 gosok | -- |
Ledin | -- | -- |
Piascledin Avocado, Soya | 892 gosok | 274 UAH |
Kompleks Arthron | 2950 gosok | 60 UAH |
Movex selesa glukosamin, kondroitin sulfat | -- | 118 UAH |
Teraflex glukosamin, kondroitin sulfat | 1 sapu | 162 UAH |
Glukosamin Kekuatan Chondra, Chondroitin Sulfate | -- | 33 UAH |
Chondroitin Complex Glucosamine, Chondroitin Sulfate | -- | 104 UAH |
Nimid Forte nimesulide, tizanidine | -- | 18 UAH |
Cara mencari analog ubat yang murah ?
Untuk mencari analog yang murah untuk ubat, generik atau sinonim, pertama sekali kami mengesyorkan memperhatikan komposisi, iaitu bahan aktif yang sama dan petunjuk untuk digunakan. Bahan aktif ubat yang sama akan menunjukkan bahawa ubat itu identik dengan ubat, ubat yang setara atau alternatif farmaseutikal. Walau bagaimanapun, jangan lupa tentang komponen ubat yang tidak aktif, yang boleh menjejaskan keselamatan dan keberkesanannya. Jangan lupa nasihat doktor, ubat-ubatan sendiri boleh membahayakan kesihatan anda, jadi selalu berjumpa doktor sebelum menggunakan sebarang ubat..
Harga Ibuprofen
Di laman web di bawah ini, anda boleh mendapatkan harga Ibuprofen dan mengetahui sama ada terdapat farmasi yang berdekatan
Nurofen (Ibuprofen)
Terdapat kontraindikasi. Rujuk doktor sebelum memulakan.
Nama komersial di luar negara (luar negara) - Abbifen, Actifen, Actimidol, Actiprofen, Advel, Advil, Ainex, Aktren, Algifene, Algoflex, Analgyl, Anco, Antidol, Antiflam, Apain, Artofen, Avallone, Bediatil, Bonifen, Bugesic, Bupesic, Burana, Buscofen, Butacortelone, Brufen, Calprofen, Cipgesic, Citalgan, Cusialgil, Dalsy, Days, Dimidon, Dolbufen, Dolocyl, Doloren, Doretrim, Dorival, Duobrus, Dura-Ibu, Dysdolen, Ecoprofenem, Exnerof, Fnerof, Gelidol, Ibalgin, Ibu, Ibular, Kalma, Malafene, Mensoton, Motrin, Noalgil, Nurofen, Oralfene, Pfeil, Quadrax, Ranfen, Rimafen, Sadefen, Suspren, Upfen, Tiburon, Spidifen.
Semua ubat anti-radang narkotik dan anti-radang bukan steroid ada di sini.
Untuk mengemukakan soalan atau memberi ulasan mengenai ubat (jangan lupa untuk menunjukkan nama ubat dalam teks mesej) di sini.
Produk yang mengandungi Ibuprofen sahaja (Ibuprofen, kod ATX (ATC) M01AE01):
Bentuk pelepasan yang kerap (lebih daripada 100 tawaran di farmasi di Moscow) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Tajuk | Borang pelepasan | Pembungkusan | Negara pengeluar | Harga di Moscow, r | Tawaran di Moscow |
Nurofen (asal) | gel 5% 50g | 1 | Sepanyol, Farmacierra | 143- (purata 168↗) -328 | 435↘ |
Nurofen (asal) | penggantungan dengan perisa strawberi 100mg / 5ml - 100ml | 1 | England, Boots | 163- (purata 321↗) -353 | 428↗ |
Nurofen (asal) | 200mg tablet | 6, 8 dan 24 | England, Recitt | untuk 6 keping: 38- (purata 44) -49, untuk 8pcs: 80- (purata 108) -117, untuk 24 biji: 66- (purata 171) -316 | 436↘ |
Nurofen untuk kanak-kanak - asli | suppositori (suppositori) rektum 60mg | 10 | Yunani, Famar | 83- (purata 109) -135 | 842↗ |
Nurofen untuk kanak-kanak - asli | penggantungan untuk pemberian oral 100mg / 5ml - 100ml | 1 | England, Boots | 97- (purata 204↗) -220 | 128↗ |
Nurofen untuk kanak-kanak - asli | penggantungan oren 100mg / 5ml - 100ml | 1 | England, Recitt | 63- (purata 101) -209 | 842↗ |
Nurofen untuk kanak-kanak - asli | ampaian strawberi 100mg / 5ml - 100ml | 1 | England, Recitt | 97- (purata 204↗) -220 | 128↘ |
Nurofen Forte - Asli | 400mg tablet | 12 | England, Boots | 73- (purata 108↗) -204 | 836↗ |
Nurofen Express (Nurofen Express) - asli | 200mg tablet | 6, 12 dan 24 | England, Recitt | untuk 6 keping: 42- (purata 79) -85, untuk 12 keping: 88- (purata 157↗) -266, untuk 24pcs: 146- (purata 226) -340 | 328↘ |
Nurofen Express (Nurofen Express) - asli | 200mg kapsul | 10 dan 20 | Belanda, Sepanduk | untuk 10 keping: 77- (purata 129↗) -266, untuk 20 keping: 117- (purata 248↗) -299 | 684↘ |
Ibuprofen (ibuprofen) | salap 5% 25g | 1 | Rusia, Ahli Biokimia | 21- (purata 25) -50 | 165↗ |
Ibuprofen | gel 5% 50g | 1 | Rusia, Vertex | 67- (purata 81↘) -93 | 195↗ |
Ibuprofen-acos | 200mg tablet | dua puluh | Rusia, Sintesis | 12- (purata 14) -83 | 203↘ |
Ibuprofen hampir | gel 5% 50g | 1 | Rusia, Vertex | 66- (purata 82↗) -96 | 450↗ |
Ibuprofen-hemofarm | 400mg tablet | tiga puluh | Serbia, Hemofarm | 67- (purata 78) -83 | 226↗ |
Ibufen | penggantungan oral 2% 100g | 1 | Poland, Medana | 60- (purata 91) -110 | 495↘ |
MIG 400 (MIG 400) | 400mg tablet | 10 dan 20 | Jerman, Berlin Chemie | untuk 10 keping: 58- (purata 77) -99; untuk 20 keping: 68- (purata 189↗) -197 | 871↘ |
Faspik | butiran untuk penyediaan larutan pudina 200mg | 12 | Switzerland, Zambon | 74- (purata 98) -131 | 322↗ |
Faspik Faspic) | butiran untuk penyediaan r-ra untuk pentadbiran oral aprikot 400mg | 12 | Switzerland, Zambon | 101- (purata 130↗) -143 | 133↗ |
Faspik | 400mg tablet | 6 | Itali, Zambon | 81- (purata 109) -135 | 181↘ |
Bentuk pelepasan yang jarang ditemui dan dihentikan (kurang daripada 100 cadangan nama di farmasi Moscow) | |||||
Tajuk | Borang pelepasan | Pembungkusan | Negara pengeluar | Harga di Moscow, r | Tawaran di Moscow |
Nurofen untuk kanak-kanak - asli | Suspensi oral 100mg / 5ml dalam sachet 5ml | 8 | England, Boots | tidak | tidak |
Nurofen UltraCap - Asli | 200mg kapsul | 4 dan 10 | Belanda, Sepanduk | untuk 4pcs: 68-240, untuk 10 keping: 110- (purata 125↗) -250 | 10↘ |
Dolgit | gel 5% 50g | 1 | Jerman, Dolorgit | 149- (purata 159) -240 | 28↘ |
Dolgit | krim 5% 20g | 1 | Jerman, Dolorgit | 90- (purata 102) -199 | 60↘ |
Dolgit | krim 5% 50g | 1 | Jerman, Dolorgit | 97- (purata 156) -193 | 62↘ |
Dolgit | krim 5% 100g | 1 | Jerman, Dolorgit | tidak | tidak |
Dolgit | gel 5% 100g | 1 | Jerman, Dolorgit | 231- (purata 263) -306 | 46↗ |
Ibuprofen (ibuprofen) | penggantungan oral 100g | 1 | Poland, Terpol | 61- (purata 77) -88 | 10↘ |
Teh ibuprofen | 200mg tablet | dua puluh | Israel, Teva | 11- (purata 13) -15 | 55↘ |
Teh ibuprofen | 400mg tablet | dua puluh | Israel, Teva | 32- (purata 41↘) -81 | 15↗ |
Dolgit | gel 5% 20g | 1 | Jerman, Dolorgit | 95- (purata 104↗) -111 | 23↘ |
Ibuprofen-hemofarm | 200mg tablet | 10 | Serbia Hemofarm | 60-81 | 2 |
Pedea | penyelesaian untuk suntikan intravena 5 mg / ml - 2 ml | 4 | Jerman, Merkle | 18500-25545 | 5↗ |
Faspik | butiran untuk penyediaan penyelesaian 400 gram anise pudina | 12 | Switzerland, Zambon | 85- (purata 115) -143 | 64↘ |
Ibuprofen nycomed | 200mg tablet | dua puluh | Denmark, Nycomed | tidak | tidak |
Ibuprofen nycomed | 400mg tablet | dua puluh | Denmark, Nycomed | tidak | tidak |
Solpaflex (Solpaflex) | kapsul | 12 | England, Smith Klein | tidak | tidak |
Burana | 200mg tablet | 10, 20 dan 100 | Finland, Orion | tidak | tidak |
Burana | 400mg tablet | 10 | Finland, Orion | tidak | tidak |
Ubat gabungan yang mengandungi ibuprofen:
Tablet Khayrumat (Hirumat) (I. 400 mg + parasetamol 325 mg) 10 India, Glans Tinggi79- (purata 125↘) -170400
Bentuk pelepasan yang kerap (lebih daripada 100 tawaran di farmasi di Moscow) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Tajuk | Borang pelepasan | Pembungkusan | Negara pengeluar | Harga di Moscow, r | Tawaran di Moscow |
Brustan | tablet (I. 400 mg + parasetamol 325 mg) | 10 | India, Ranbaxi | 51- (purata 115) -180 | 195↗ |
Kelegaan yang mendalam | gel (dalam 1ml - I. 50mg + menthol 30mg) 50g dalam tiub | 1 | Great Britain, Mentholatum | 165- (purata 441↗) -659 | 770↘ |
Kelegaan yang mendalam | gel (dalam 1ml - I. 50mg + mentol 30mg) 100g dalam tiub | 1 | Great Britain, Mentholatum | 279- (purata 663↗) -940 | 720↘ |
Ibuklin | tablet (I. 100mg + paracetamol 125mg) | dua puluh | India, Dr. Reddis | 52- (purata 101↗) -204 | 586↘ |
Ibuklin | tablet (I. 400 mg + parasetamol 325 mg) | dua puluh | India, Dr. Reddis | 80- (purata 137↗) -178 | 309↗ |
Seterusnya (Seterusnya) | tablet (I. 400 mg + parasetamol 200 mg) | 6 dan 10 | Rusia, Pharmstandard | untuk 6 biji: 77- (purata 121) -174; untuk 10 keping: 123- (purata 167) -240 | 807↘ |
Novigan | tablet (I. 400 mg + pitophenone 5 mg + fenpiverinium 0.1 mg) | dua puluh | India, Dr. Reddis | 85- (purata 105↘) -192 | 193↗ |
Bentuk pelepasan yang jarang ditemui dan dihentikan (kurang daripada 100 cadangan nama di farmasi Moscow) | |||||
Nurofen Plus (Nurofen Plus) - yang asli. Mengandungi Codeine, Preskripsi Sahaja! | tablet (I. 200mg + codeine 10mg) | 12 | England, Boots | 175- (purata 320) -450 | 84↘ |
Kelegaan yang mendalam | gel (dalam 1ml - I. 50mg + mentol 30mg) 15g dalam tiub | 1 | Great Britain, Mentholatum | 179- (purata 417↗) -655 | 35↗ |
Nurofen Stopcold | tablet (I. + pseudoephedrine) | 12 | England, Boots | tidak | tidak |
Nurofen (Ibuprofen) - arahan rasmi untuk digunakan:
Kumpulan klinikal dan farmakologi:
Ubat Anti-Radang Nonsteroid
kesan farmakologi
NSAID. Ia adalah turunan asid fenilpropionik. Ia mempunyai kesan analgesik, antipiretik dan anti-radang. Kesan ubat ini disebabkan oleh penghambatan sintesis prostaglandin dengan menyekat enzim siklooksigenase.
Farmakokinetik
Sedutan dan pengedaran
Selepas pemberian oral, ibuprofen cepat diserap dari saluran pencernaan. Pengikatan protein plasma adalah 90%. Perlahan-lahan menembusi ke rongga sendi, berlama-lama di tisu sinovial, mewujudkan kepekatan yang lebih tinggi di dalamnya daripada.
Biotransformasikan di hati. Selepas penyerapan, kira-kira 60% bentuk-bentuk farmakologi yang tidak aktif dari bentuk R perlahan-lahan berubah menjadi bentuk-S yang aktif.
Ibuprofen diekskresikan dalam air kencing tidak berubah (tidak lebih dari 1%) dan dalam bentuk konjugat, sebahagian kecil diekskresikan di dalam hempedu. T1 / 2 lebih kurang 2 jam.
Petunjuk penggunaan ubat NUROFEN®
- sakit kepala;
- migrain;
- sakit gigi;
- neuralgia;
- myalgia;
- sakit belakang;
- sakit reumatik;
- algodismenorea;
- demam dengan selesema dan SARS.
Rejimen dos
Bagi orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun, dos awal ubat adalah 200 mg 3-4 kali sehari. Untuk mencapai kesan klinikal yang cepat, adalah mungkin untuk meningkatkan dos awal hingga 400 mg 3 kali sehari. Dos harian maksimum ialah 1200 mg.
Kanak-kanak berumur 6 hingga 12 tahun - 200 mg tidak lebih daripada 4 kali sehari. Perlu diingat bahawa ubat itu hanya boleh diresepkan kepada kanak-kanak dengan berat badan lebih dari 20 kg. Selang antara dos tablet sekurang-kurangnya 6 jam.
Jangan mengambil lebih daripada 6 tablet sehari. Dos maksimum ialah 1.2 g.
Tablet bersalut mesti dibasuh dengan air. Tablet effervescent harus dilarutkan dalam 200 ml air (1 cawan).
Kesan sampingan
Semasa menggunakan Nurofen selama 2-3 hari, kesan sampingan praktikalnya tidak diperhatikan. Sekiranya penggunaan berpanjangan, kesan sampingan berikut mungkin berlaku.
Dari sistem pencernaan: loya, muntah, pedih ulu hati, anoreksia, ketidakselesaan di epigastrium, cirit-birit, perut kembung, luka erosif dan ulseratif saluran gastrointestinal (dalam beberapa kes yang rumit oleh perforasi dan pendarahan), sakit perut, kerengsaan, kekeringan dan kesakitan pada membran mukus rongga mulut, ulserasi gusi, stomatitis aphthous, pankreatitis, sembelit, hepatitis.
Dari sisi sistem saraf pusat: sakit kepala, pening, insomnia, pergolakan, mengantuk, kemurungan, kekeliruan, halusinasi adalah mungkin; jarang - meningitis aseptik (lebih kerap pada pesakit dengan penyakit autoimun).
Dari organ deria: neuritis optik toksik yang boleh diterbalikkan, penglihatan kabur, diplopia, kekeringan dan kerengsaan mata, pembengkakan konjunktiva dan kelopak mata (genesis alergi, skotoma); kehilangan pendengaran, deringan atau tinnitus.
Dari sistem kardiovaskular: kegagalan jantung, peningkatan tekanan darah, takikardia.
Dari sistem kencing: sindrom nefrotik, kegagalan buah pinggang akut, nefritis, poliuria, sistitis.
Dari sistem hemopoietik: anemia (termasuk hemolitik, aplastik), trombositopenia, trombositopenik purpura, agranulositosis, leukopenia.
Reaksi alergi: ruam kulit, gatal-gatal, urtikaria, edema Quincke, reaksi anaphylactoid, kejutan anaphylactic, demam, eritema multiforme (termasuk sindrom Stevens-Johnson), nekrolisis epidermis toksik (sindrom Lyell), eosinofilia, alergi.
Dari sistem pernafasan: bronkospasme, sesak nafas.
Lain-lain: peningkatan peluh.
Dengan penggunaan yang berpanjangan dalam dos yang tinggi: ulserasi mukosa gastrointestinal, pendarahan (termasuk dari saluran gastrointestinal, gusi, rahim, hemoroid), gangguan penglihatan (penglihatan warna, scotoma, amblyopia).
Kontraindikasi terhadap penggunaan ubat NUROFEN®
- luka erosif dan ulseratif saluran gastrousus dalam fasa eksaserbasi, termasuk ulser peptik perut dan duodenum, kolitis ulseratif, ulser peptik, penyakit Crohn;
- kegagalan jantung yang teruk;
- perjalanan hipertensi arteri yang teruk;
- "aspirin" asma bronkial, urtikaria, rhinitis, yang disebabkan oleh pengambilan asid asetilalsilat (salisilat) atau NSAID lain;
- penyakit saraf optik, penglihatan warna terjejas, amblyopia, scotoma;
- kekurangan glukosa-6-fosfat dehidrogenase;
- hemofilia, keadaan hypocoagulation;
- leukopenia;
- diatesis hemoragik;
- fungsi hati dan / atau buah pinggang yang teruk;
- kehilangan pendengaran, patologi radas vestibular;
- III trimester kehamilan;
- penyusuan (penyusuan susu ibu);
- kanak-kanak di bawah 6 tahun;
- hipersensitiviti terhadap ibuprofen atau komponen ubat.
Dengan berhati-hati, temukan riwayat ulser gastrik dan duodenum, gastritis, enteritis, kolitis, pendarahan gastrousus, dengan penyakit bersamaan hati dan / atau buah pinggang (termasuk sirosis dengan hipertensi portal, sindrom nefrotik), kegagalan jantung kronik, hipertensi arteri, penyakit darah etiologi yang tidak jelas, asma bronkial, penyakit autoimun (termasuk lupus erythematosus sistemik), hiperbilirubinemia, kehamilan (trimester I dan II), semasa penyusuan, berumur sehingga 12 tahun.
Penggunaan NUROFEN® semasa mengandung dan menyusu
Nurofen® dikontraindikasikan untuk digunakan pada trimester kehamilan III.
Penggunaan ubat ini pada trimester kehamilan I dan II hanya dapat dilakukan jika manfaat yang dimaksudkan untuk ibu melebihi potensi risiko pada janin atau bayi.
Sekiranya perlu, pelantikan ubat semasa menyusui harus memutuskan penamatan penyusuan.
Gunakan untuk gangguan fungsi hati
Ubat ini dikontraindikasikan untuk disfungsi hati yang teruk.
Gunakan dengan berhati-hati dalam penyakit hati bersamaan (termasuk sirosis hati dengan hipertensi portal).
Gunakan untuk gangguan fungsi buah pinggang
Kontraindikasi pada gangguan buah pinggang yang teruk.
Gunakan dengan berhati-hati dalam penyakit ginjal yang bersamaan (termasuk sindrom nefrotik).
arahan khas
Sekiranya kesan sampingan berlaku, hentikan pengambilan ubat dan berjumpa doktor.
Sekiranya gejala berterusan setelah mengambil ubat selama 2-3 hari, ubat tersebut harus dibatalkan dan diagnosisnya diperjelaskan.
Sekiranya perlu untuk menentukan 17-ketosteroid, ubat harus dihentikan 48 jam sebelum kajian..
Etanol tidak digalakkan semasa rawatan..
Semasa mengambil tablet effervescent, pesakit yang menjalani diet hipopotassium harus mengambil kira bahawa 1 tablet mengandungi 1530 mg kalium karbonat; pesakit diabetes mesti mengambil kira bahawa 1 tablet mengandungi 40 mg natrium sakarinat; pesakit intoleransi fruktosa harus mempertimbangkan bahawa 1 tablet mengandungi kira-kira 376 mg sorbitol.
Pemantauan makmal
Semasa penggunaan ubat yang berpanjangan, perlu untuk mengawal gambaran darah periferi dan keadaan hati dan ginjal yang berfungsi. Apabila gejala gastropati muncul, pemantauan yang teliti ditunjukkan, termasuk esofagogastroduodenoskopi, ujian darah umum (penentuan hemoglobin), analisis darah okultik.
Pengaruh terhadap kemampuan memandu kenderaan dan mekanisme kawalan
Pesakit harus menahan diri dari semua jenis aktiviti yang memerlukan peningkatan perhatian, kelajuan reaksi psikomotor..
Berlebihan
Gejala: sakit perut, mual, muntah, kelesuan, mengantuk, kemurungan, sakit kepala, tinitus, asidosis metabolik, koma, kegagalan buah pinggang akut, penurunan tekanan darah, bradikardia, takikardia, fibrilasi atrium, penangkapan pernafasan.
Rawatan: lavage gastrik (hanya dalam 1 jam selepas pentadbiran), pengambilan karbon aktif, minuman beralkali, diuresis paksa, terapi simptomatik.
Interaksi dadah
Penggunaan Nurofen bersamaan dengan asid asetilsalisilat dan NSAID lain tidak digalakkan..
Dengan pemberian ibuprofen secara serentak, ia dapat mengurangkan kesan anti-radang dan antiplatelet asid acetylsalicylic (kemungkinan peningkatan insufisiensi koronari akut setelah memulakan ibuprofen pada pesakit yang menerima asid acetylsalicylic dosis kecil sebagai agen antiplatelet).
Dengan penggunaan serentak dengan antikoagulan dan ubat trombolitik (termasuk alteplase, streptokinase, urokinase), risiko pendarahan meningkat.
Apabila digabungkan dengan ibuprofen, cefamandol, cefoperazone, cefotetan, valproic acid, plicamycin meningkatkan kejadian hipoprothrombinemia.
Apabila digabungkan, sediaan siklosporin dan emas meningkatkan kesan ibuprofen terhadap sintesis prostaglandin di buah pinggang, yang menyebabkan peningkatan kesan nefrotoksik.
Ibuprofen meningkatkan kepekatan plasma siklosporin dan kemungkinan kesan hepatotoksiknya.
Ubat yang menyekat rembesan tiub, semasa digunakan, mengurangkan perkumuhan dan meningkatkan kepekatan plasma ibuprofen.
Apabila digunakan bersama, pemicu pengoksidaan mikrosomal (termasuk fenitoin, etanol, barbiturat, rifampisin, fenilbutazon, antidepresan trisiklik) meningkatkan pengeluaran metabolit aktif hidroksilasi, meningkatkan risiko reaksi hepatotoksik teruk.
Inhibitor pengoksidaan mikrosomal mengurangkan risiko kesan hepatotoksik ibuprofen.
Apabila digabungkan, ibuprofen mengurangkan aktiviti hipotensi vasodilator, kesan natriuretik furosemide dan hidroklorotiazid.
Ibuprofen mengurangkan keberkesanan ubat urikosurik, meningkatkan kesan antikoagulan tidak langsung, agen antiplatelet dan fibrinolitik.
Meningkatkan kesan sampingan mineralokortikoid, kortikosteroid, estrogen, etanol.
Apabila digabungkan, ia meningkatkan kesan hipoglikemik agen antidiabetik oral (sulfonylureas) dan insulin.
Dengan pemberian antasid dan kolestiramin serentak, penyerapan ibuprofen dikurangkan.
Apabila digunakan bersama, ibuprofen meningkatkan kepekatan dalam darah digoxin, sediaan litium, metotreksat.
Kafein meningkatkan kesan analgesik ibuprofen.
Syarat Percutian di Farmasi
Ubat ini diluluskan untuk digunakan sebagai alat OTC.
Terma dan syarat penyimpanan
Ubat itu harus disimpan di tempat kering yang tidak dapat diakses oleh kanak-kanak pada suhu tidak melebihi 25 ° C. Tarikh luput - 3 tahun.
Petunjuk penggunaan ubat NUROFEN® UNTUK ANAK
Sebagai antipiretik untuk penyakit dan keadaan yang disertai demam, termasuk di:
- jangkitan pernafasan akut;
- selsema
- jangkitan kanak-kanak;
- reaksi pasca vaksinasi.
Sebagai analgesik untuk kesakitan intensiti ringan atau sederhana, termasuk di:
- sakit kepala;
- Sakit gigi
- migrain;
- neuralgia;
- sakit di telinga dan tekak;
- sakit dengan kecederaan sistem muskuloskeletal (termasuk keseleo).
Rejimen dos ubat NUROFEN® UNTUK ANAK untuk pentadbiran lisan
Dengan demam dan sakit, ubat ini diresepkan dalam dos 5-10 mg / kg berat badan anak 3-4 kali sehari. Dos harian maksimum tidak boleh melebihi 30 mg / kg berat badan.
Umur anak | Rejimen dos | Dos harian maksimum |
3-6 bulan | 50 mg (2.5 ml) 3 kali sehari | 150 mg |
6-12 bulan | 50 mg (2.5 ml) 3-4 kali sehari | 200 mg |
1-3 tahun | 100 mg (5 ml) 3 kali sehari | 300 mg |
Berumur 4-6 tahun | 150 mg (7.5 ml) 3 kali sehari | 450 mg |
Berumur 7-9 tahun | 200 mg (10 ml) 3 kali sehari | 600 mg |
10-12 tahun | 300 mg (15 ml) 3 kali sehari | 900 mg |
Sebagai agen antipiretik, ubat tidak boleh diambil lebih dari 3 hari, sebagai analgesik - tidak lebih dari 5 hari.
Untuk demam selepas imunisasi, ubat ini ditetapkan dalam dos 50 mg (2.5 ml); jika perlu, kanak-kanak berumur lebih dari 1 tahun selepas 6 jam boleh diambil lagi dalam dos yang sama. Dos harian maksimum tidak boleh melebihi 5 ml (100 mg).
Goncangkan suspensi sebelum digunakan..
Untuk dos suspensi yang tepat, sudu pengukur dua hala (2,5 ml dan 5 ml) atau jarum suntik dilekatkan pada botol.
Rejimen dos ubat NUROFEN® UNTUK ANAK dalam lilin
Supositoria Nurofen® untuk kanak-kanak direka khas untuk kanak-kanak. Ubat itu digunakan secara rektum..
Dengan demam dan sakit, dos ubat bergantung pada usia dan berat badan anak. Dos tunggal ialah 5-10 mg / kg 3-4 kali sehari. Dos harian maksimum ialah 30 mg / kg.
Kanak-kanak berumur 3-9 bulan (berat badan 5.5-8 kg) ditetapkan 1 supp. (60 mg) 3 kali sehari dengan selang 6-8 jam, tetapi tidak lebih daripada 180 mg sehari.
Kanak-kanak berumur 9 bulan hingga 2 tahun (berat badan 8-12,5 kg) ditetapkan 1 supp. (60 mg) 4 kali sehari dengan selang 6 jam, tidak lebih daripada 240 mg sehari.
Dengan demam pasca imunisasi, kanak-kanak di bawah umur 1 tahun ditetapkan 1 supp. (60 mg); kanak-kanak berumur lebih dari 1 tahun juga - 1 supp. (60 mg), jika perlu, selepas 6 jam anda boleh memasukkan 1 supp lagi. (60 mg).
Tempoh rawatan: tidak lebih dari 3 hari sebagai antipiretik, tidak lebih dari 5 hari sebagai analgesik. Sekiranya demam berterusan, berjumpa doktor.
Jangan melebihi dos ubat yang dinyatakan.
Rejimen dos gel Nurofen
Ubat ini bertujuan untuk kegunaan luaran.
Gel ini ditetapkan hanya untuk orang dewasa dan kanak-kanak berumur lebih dari 12 tahun. Dosis tunggal kira-kira 50-125 mg ibuprofen (sesuai dengan kira-kira 4-10 cm gel yang dikeluarkan dari tiub). Penggunaan ubat berulang mungkin hanya selepas 4 jam dan tidak lebih dari 4 kali sehari.
Sekiranya tidak ada peningkatan setelah penggunaan selama 2 minggu, ubat harus dihentikan..
Gel harus disapu ke dalam kulit sehingga diserap sepenuhnya..
-
Sklerosis
-
Rawatan
-
Serangan jantung
-
Encephalitis
-
Rawatan
-
Sklerosis
-
Rawatan
-
Sklerosis